Skip to content

Hard-to-find brands in one shop

Brands that are hard to find in your country — all in one shop

Help & contact
  • Australia (AUD $)
Medpak
Account Cart
  • Vitamins & Supplements
    • Vitamins & Supplements
    • Amino Acids

      Amino Acids

      All Amino Acids →
      • L-Arginine
      • L-Carnitine
      • L-Carnosine
      • L-Citrulline
      • L-Glutathione
      • L-Glutamine
      • L-Lysine
      • L-Proline
      • L-Theanine
      • L-Tryptophan
      • L-Tyrosine
      • N-Acetyl Cysteine (NAC)
      • All Amino Acids →
    • Antioxidants

      Antioxidants

      All Antioxidants →
      • Alpha Lipoic Acid
      • Astaxanthin
      • Coenzyme Q10 (CoQ10)
      • Lutein & Zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Herbs

      Herbs

      All Herbs →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberine
      • Cascara Sagrada
      • Cat's Claw (Uña de Gato)
      • Curcumin & Turmeric
      • Dandelion Root
      • Devil's Claw
      • Echinacea
      • Garlic
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Saw Palmetto
      • Red Clover
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • All Herbs →
    • Minerals

      Minerals

      All Minerals →
      • Chromium
      • Calcium
      • Iodine
      • Iron
      • Magnesium
      • Potassium
      • Selenium
      • Silica
      • Zinc
      • All Minerals →
    • Vitamins

      Vitamins

      All Vitamins →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitamins
    • Fish Oil & Omegas (EPA DHA)
    • Collagen
    • Probiotics
    • Melatonin
    • Greens & Superfoods
    All Vitamins & Supplements →
  • Health Goals
    • Health Goals
    • Brain & Cognitive
    • Bone, Joint & Cartilage
    • Cardiovascular
    • Detox & Cleanse
    • Digestive System
    • Energy
    • Eye & Vision
    • Hair, Skin & Nails
    • Immune System
    • Kidneys & Urinary System
    • Respiratory System
    • Sleep
    • Weight Loss
    • Men's Health
    • Women's Health
    All Health Goals →
  • Sports
    • Sports
    • Carbohydrates

      Carbohydrates

      All Carbohydrates →
      • Carbo
      • Energy Gels
      • Isotonic Drinks
    • Creatine

      Creatine

      All Creatine →
      • Creatine Malate
      • Creatine Monohydrate
    • Pre-Workout

      Pre-Workout

      All Pre-Workout →
      • Pre-Workout Stimulants
      • Pre-Workout Pump
      • Pre-Workout Shots
      • Stimulants
    • Protein Powders

      Protein Powders

      All Protein Powders →
      • Vegetable Protein
      • Whey Protein Blends
      • Whey Protein Concentrate (WPC)
      • Whey Protein Isolate (WPI)
    • Weight Gainers

      Weight Gainers

      All Weight Gainers →
      • Gainers
    • Fat Burners
    • Regeneration
    • Testosterone Boosters
    All Sports →
  • Beauty
    • Beauty
    • Bath & Shower

      Bath & Shower

      All Bath & Shower →
      • Bath Accessories
      • Bath Bombs & Salts
      • Body Scrubs
      • Shower Gels
      • Soaps
    • Body Cosmetics

      Body Cosmetics

      All Body Cosmetics →
      • Deodorants & Antiperspirants
      • Lotions, Butters, Creams & Body Oils
    • Facial Cosmetics

      Facial Cosmetics

      All Facial Cosmetics →
      • Eye Creams
      • Face Creams
      • Facial Acids, Oils and Serums
      • Facial Cleansing
      • Hydrolats, Mists and Tonics
      • Masks & Clays
    • Hands & Feet

      Hands & Feet

      All Hands & Feet →
      • Corn, Callus & Bunion Treatments
      • Foot Care
      • Hand Care
    • Hair Cosmetics

      Hair Cosmetics

      All Hair Cosmetics →
      • Conditioners
      • Hair Colouring
      • Hair Masks
      • Hair Oils, Serums & Sprays
      • Shampoos
    • Intimate Hygiene

      Intimate Hygiene

      All Intimate Hygiene →
      • Gels & Soaps
      • Pads, Pantyliners, Tampons
    • Oral Care

      Oral Care

      All Oral Care →
      • Mouthwashes
      • Toothbrushes
      • Toothpastes
      • Replacement Brush Heads
    • Sun Protection

      Sun Protection

      All Sun Protection →
      • Sun Creams, Lotions
    All Beauty →
  • Makeup
    • Makeup
    • Face Makeup

      Face Makeup

      All Face Makeup →
      • BB & CC Creams
      • Foundations
      • Cushion Foundations
      • Other Face Makeup
    • Lip Makeup

      Lip Makeup

      All Lip Makeup →
      • Lipsticks
      • Lip Tints & Glosses
      • Lip Care
    • Eye Makeup

      Eye Makeup

      All Eye Makeup →
      • Mascaras
    • Makeup Tools & Accessories
    All Makeup →
  • Mother & Baby
    • Mother & Baby
    • Pregnancy & Mother

      Pregnancy & Mother

      All Pregnancy & Mother →
      • Planning & Tests
      • Pregnancy Care
      • Health in Pregnancy
      • Breastfeeding
      • Skin & Body Care
    • Feeding Children

      Feeding Children

      All Feeding Children →
      • Bottle Teats
      • Bottles
      • Cups
      • Feeding Accessories
      • Food Storage
    • Children Health
    • Children Hygiene
    • Children Nutrition
    • Pacifiers
    All Mother & Baby →
  • Home
    • Home
    • Aromatherapy

      Aromatherapy

      All Aromatherapy →
      • Diffusers & Nebulizers
      • Essential Oil Sets
      • Essential Oil Singles
      • Fragrance Oils
      • Incense Sticks
    • Hearing Protection

      Hearing Protection

      All Hearing Protection →
      • Ear Muffs
      • Earplug Accessories
      • Earplugs
    • Home Care & Cleaning

      Home Care & Cleaning

      All Home Care & Cleaning →
      • Bathroom Cleaners
      • Eco Zone 🍃
      • Kitchen Cleaners
      • Laundry Products
      • Multi-purpose Cleaners
      • Odour Neutralisers
    • Insect & Tick Protection

      Insect & Tick Protection

      All Insect & Tick Protection →
      • Electronic Tick Repellents
      • Insect Repellents
    • Pets

      Pets

      All Pets →
      • Pet Accessories
      • Pet Food & Treats
      • Pet Grooming & Hygiene
      • Pet Supplements
      • Tick & Flea Protection
    • Sauna Accessories

      Sauna Accessories

      All Sauna Accessories →
      • Sauna Essential Oil
      • Sauna Tools & Equipment
    • Water Filtration & Bottles

      Water Filtration & Bottles

      All Water Filtration & Bottles →
      • Water Bottles
      • Water Filters
    All Home →
  • Health
    • Health
    • Healthy Food & Nutrition

      Healthy Food & Nutrition

      All Healthy Food & Nutrition →
      • Beverages & Drink Mixes
      • Breakfast & Cereals
      • Coffee & Tea
      • Cooking Oils & Vinegars
      • Healthy Drinks & Juices
      • Healthy Snacks
      • Herbs & Spices
      • Jams, Honey & Sweet Spreads
      • Nut Butters
      • Pasta & Noodles
      • Sauces & Seasonings
      • Sports Nutrition
      • Sugar Alternatives
      • All Healthy Food & Nutrition →
    • Sexual Health & Wellness

      Sexual Health & Wellness

      All Sexual Health & Wellness →
      • Condoms
      • Lubricants & Intimate Care
      • Adult Wellness Products
    • Medical Supplies & Tests
    All Health →
  • Brands
    • Brands
    • Our Brands
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top Brands
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • New Brands
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
    All brands A–Z →
  • Sale
  • Immune Season
  1. Home
  2. Home

Home

(650 products)
  • Aromatherapy
  • Hearing Protection
  • Home Care & Cleaning
  • Insect & Tick Protection
  • Pets
  • Sauna Accessories
  • Water Filtration & Bottles
  • Most relevant
  • Best selling
  • Alphabetically, A-Z
  • Alphabetically, Z-A
  • Price, low to high
  • Price, high to low
  • Date, old to new
  • Date, new to old
View as

  • vitamins, minerals, probiotics and skin care for autumn



    Check Now
  • BeKeto Keto Bread, Low-Carb Bread - 190 g
    Sold out

    BeKeto

    BeKeto Keto Bread, Low-Carb Bread - 190 g

    14 reviews
    Regular price $5.00
    Unit price$2.63 /100g
    View details
  • Bilovit Anti-Mosquito Essential Oil - 10 ml Bilovit Anti-Mosquito Essential Oil - 10 ml Bilovit Anti-Mosquito Essential Oil - 10 ml Bilovit Anti-Mosquito Essential Oil - 10 ml Bilovit Anti-Mosquito Essential Oil - 10 ml
    25% off

    Bilovit

    Bilovit Anti-Mosquito Essential Oil - 10 ml

    8 reviews
    Sale price $3.00 Regular price $4.00
    Unit price$3.00 /10ml
    View details
  • Bilovit Peppermint Essential Oil - 10 ml Bilovit Peppermint Essential Oil - 10 ml Bilovit Peppermint Essential Oil - 10 ml Bilovit Peppermint Essential Oil - 10 ml Bilovit Peppermint Essential Oil - 10 ml

    Bilovit

    Bilovit Peppermint Essential Oil - 10 ml

    8 reviews
    Regular price $3.00
    Unit price$3.00 /10ml
    View details
  • Bilovit Lavender Essential Oil - 10 ml Bilovit Lavender Essential Oil - 10 ml Bilovit Lavender Essential Oil - 10 ml Bilovit Lavender Essential Oil - 10 ml Bilovit Lavender Essential Oil - 10 ml

    Bilovit

    Bilovit Lavender Essential Oil - 10 ml

    4 reviews
    Regular price $4.00
    Unit price$4.00 /10ml
    View details
  • Bilovit Tea Tree Essential Oil - 10 ml Bilovit Tea Tree Essential Oil - 10 ml Bilovit Tea Tree Essential Oil - 10 ml Bilovit Tea Tree Essential Oil - 10 ml Bilovit Tea Tree Essential Oil - 10 ml

    Bilovit

    Bilovit Tea Tree Essential Oil - 10 ml

    4 reviews
    Regular price $3.00
    Unit price$3.00 /10ml
    View details
  • Bilovit Lavender Essential Oil - 30 ml Bilovit Lavender Essential Oil - 30 ml Bilovit Lavender Essential Oil - 30 ml Bilovit Lavender Essential Oil - 30 ml Bilovit Lavender Essential Oil - 30 ml

    Bilovit

    Bilovit Lavender Essential Oil - 30 ml

    4 reviews
    Regular price $9.00
    Unit price$9.00 /10ml
    View details
  • Bilovit Bergamot Essential Oil - 10 ml Bilovit Bergamot Essential Oil - 10 ml Bilovit Bergamot Essential Oil - 10 ml Bilovit Bergamot Essential Oil - 10 ml Bilovit Bergamot Essential Oil - 10 ml

    Bilovit

    Bilovit Bergamot Essential Oil - 10 ml

    6 reviews
    Regular price $3.00
    Unit price$3.00 /10ml
    View details
  • Bilovit Natural Frankincense - Sage White Bilovit Natural Frankincense - Sage White Bilovit Natural Frankincense - Sage White
    Sold out

    Bilovit

    Bilovit Natural Frankincense - Sage White

    2 reviews
    Regular price $4.00
    Unit price$11.43 /100g
    View details
  • Bilovit Orange Essential Oil - 10 ml Bilovit Orange Essential Oil - 10 ml Bilovit Orange Essential Oil - 10 ml Bilovit Orange Essential Oil - 10 ml Bilovit Orange Essential Oil - 10 ml

    Bilovit

    Bilovit Orange Essential Oil - 10 ml

    2 reviews
    Regular price $3.00
    Unit price$3.00 /10ml
    View details
  • Nordic Naturals Omega-3 Pet for Dogs - 473 ml Nordic Naturals Omega-3 Pet for Dogs - 473 ml
    Sold out

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Omega-3 Pet for Dogs - 473 ml

    8 reviews
    Regular price $64.00
    Unit price$135.31 /L
    View details
  • BeKeto Keto Bread Rolls, Low-Carb Mini Rolls - 100 g BeKeto Keto Bread Rolls, Low-Carb Mini Rolls - 100 g

    BeKeto

    BeKeto Keto Bread Rolls, Low-Carb Mini Rolls - 100 g

    5 reviews
    Regular price $5.00
    Unit price$5.00 /100g
    View details
  • Nordic Naturals Omega-3 Pet - 180 Softgels

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Omega-3 Pet - 180 Softgels

    6 reviews
    Regular price $55.00
    Unit price$0.31 each
    View details
  • Bilovit Cedarwood Essential Oil - 10 ml Bilovit Cedarwood Essential Oil - 10 ml Bilovit Cedarwood Essential Oil - 10 ml

    Bilovit

    Bilovit Cedarwood Essential Oil - 10 ml

    2 reviews
    Regular price $3.00
    Unit price$3.00 /10ml
    View details
  • Bilovit Eucalyptus Essential Oil - 10 ml Bilovit Eucalyptus Essential Oil - 10 ml Bilovit Eucalyptus Essential Oil - 10 ml

    Bilovit

    Bilovit Eucalyptus Essential Oil - 10 ml

    1 review
    Regular price $4.00
    Unit price$4.00 /10ml
    View details
  • Alpine SleepDeep Earplugs for Sleep Alpine SleepDeep Earplugs for Sleep
    Sold out

    Alpine Hearing Protection

    Alpine SleepDeep Earplugs for Sleep

    11 reviews
    Regular price $24.00
    Unit price
    View details
  • Bilovit Rosemary Essential Oil - 10 ml Bilovit Rosemary Essential Oil - 10 ml Bilovit Rosemary Essential Oil - 10 ml Bilovit Rosemary Essential Oil - 10 ml Bilovit Rosemary Essential Oil - 10 ml

    Bilovit

    Bilovit Rosemary Essential Oil - 10 ml

    2 reviews
    Regular price $3.00
    Unit price$3.00 /10ml
    View details
  • BeKeto Low-Carb Bread, Multigrain - 360 g

    BeKeto

    BeKeto Low-Carb Bread, Multigrain - 360 g

    10 reviews
    Regular price $9.00
    Unit price$25.00 /kg
    View details
  • Bilovit Borax - 1000 g Bilovit Borax - 1000 g
    Sold out

    Bilovit

    Bilovit Borax - 1000 g

    4 reviews
    Regular price $5.00
    Unit price$5.00 /kg
    View details
  • Bilovit Love Essential Oil - 10 ml Bilovit Love Essential Oil - 10 ml Bilovit Love Essential Oil - 10 ml

    Bilovit

    Bilovit Love Essential Oil - 10 ml

    1 review
    Regular price $5.00
    Unit price
    View details
  • Bilovit Clove Bud Essential Oil - 10 ml Bilovit Clove Bud Essential Oil - 10 ml Bilovit Clove Bud Essential Oil - 10 ml Bilovit Clove Bud Essential Oil - 10 ml Bilovit Clove Bud Essential Oil - 10 ml

    Bilovit

    Bilovit Clove Bud Essential Oil - 10 ml

    4 reviews
    Regular price $3.00
    Unit price$3.00 /10ml
    View details
  • Bilovit Rosemary Essential Oil - 30 ml Bilovit Rosemary Essential Oil - 30 ml Bilovit Rosemary Essential Oil - 30 ml Bilovit Rosemary Essential Oil - 30 ml Bilovit Rosemary Essential Oil - 30 ml
    29% off

    Bilovit

    Bilovit Rosemary Essential Oil - 30 ml

    3 reviews
    Sale price $5.00 Regular price $7.00
    Unit price$5.00 /10ml
    View details
  • Bilovit Menthol Crystals - 100 g Bilovit Menthol Crystals - 100 g Bilovit Menthol Crystals - 100 g Bilovit Menthol Crystalline - 100 g

    Bilovit

    Bilovit Menthol Crystals - 100 g

    2 reviews
    Regular price $18.00
    Unit price$18.00 /100g
    View details
  • Bilovit Scent of Christmas Essential Oil - 10 ml Bilovit Scent of Christmas Essential Oil - 10 ml Bilovit Scent of Christmas Essential Oil - 10 ml Bilovit Scent of Christmas Essential Oil - 10 ml Bilovit Scent of Christmas Essential Oil - 10 ml

    Bilovit

    Bilovit Scent of Christmas Essential Oil - 10 ml

    2 reviews
    Regular price $4.00
    Unit price$4.00 /10ml
    View details
  • Previous
  • Page 1 / 28
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 28
  • Next

Transform Your Living Space with Natural Home Care Products

Your home is a sanctuary deserving the utmost care and attention. At Medpak, we understand the importance of maintaining a clean, fresh, and healthy living environment. With over 10 years of experience in providing high-quality health products, our Home & Garden collection features carefully selected natural home care products designed to enhance your living space while prioritizing your health and the environment.

Eco-Friendly Cleaning Solutions for a Healthier Home

Maintaining a clean home shouldn't compromise your health or the environment. Our range of eco-friendly cleaning products offers powerful solutions without harsh chemicals. These products, sourced from renowned brands like Swanson and Nordic Naturals, are formulated to be effective against dirt and grime while remaining gentle on surfaces and safe for your family. Our commitment to quality ensures that every product meets the highest standards of effectiveness and safety.

Key features of our natural home care products include:

  • Non-toxic formulations with biodegradable ingredients
  • Effective cleaning power with subtle, natural fragrances
  • Products selected from trusted manufacturers that align with our quality values

For those who prefer traditional cleaning methods, we offer high-quality Marseille soaps and pastes. These versatile products excel at various cleaning tasks and are known for their natural, skin-friendly properties that respect both your home surfaces and your wellbeing.

Aromatherapy for a Refreshing Home Atmosphere

Create a welcoming ambiance in your home with our selection of aromatherapy products. From essential oils to diffusers, our products are designed to eliminate odors and infuse your space with delightful, natural scents. Our aromatherapy collection is carefully curated to help you create the perfect atmosphere for relaxation, focus, or invigoration, supporting your overall wellbeing as part of a healthy lifestyle.

Our comprehensive aromatherapy range includes:

  • Odor neutralizers with essential oil-based formulas and natural air fresheners in various fragrances
  • Pure essential oils for diffusers and scented candles made from natural waxes

Seasonal Home Care Solutions for Year-Round Comfort

As seasons change, so do your home care needs. Our Home & Garden collection addresses seasonal challenges with effective solutions. Keep your home insect-free during summer with our natural insect repellents that effectively deter mosquitoes, flies, and other pests without harsh chemicals. Combat dry air and winter blues with our selection of humidifiers and essential oil blends that help maintain optimal indoor humidity levels and boost your mood during colder months.

Sustainable Living Made Simple

At Medpak, we're committed to promoting sustainable living through our "Healthy Choice" approach. Our Home & Garden products are selected not only for their effectiveness but also for their eco-friendly attributes. By choosing these products, you're making a decision that benefits your home, your health, and the planet, aligning with our core values of quality and awareness.

Explore our Home collection to find a wide range of natural home care solutions. From aromatherapy essentials to natural insect repellents, we have everything you need to create a clean, fresh, and healthy living space that supports your wellbeing.

Transform your home into a natural haven with Medpak's quality home care products. Experience the difference that eco-friendly, health-conscious home care can make in your daily life, backed by our decade of experience in supporting health and wellbeing across Europe.

Medpak

Discover Medpak – your trusted destination for premium health and wellness products since 2014. We provide meticulously selected supplements, fitness accessories, and cosmetics from Krakow, Poland to customers across Europe.

  • Facebook
  • Instagram
  • Australia (AUD $)

Information

  • Privacy Policy
  • Refund Policy
  • Terms of Service
  • Withdrawal Request
  • Suggest a product

Customer Service

  • About Us
  • Payment Info
  • Shipping info
  • Returns & Replacements
  • Impressum
  • Blog
  • Our Wholesale Site
  • Contact

Contact

Phone: +48 12 446 64 99

Mail: info@medpak.shop

Monday - Friday: 08:00-16:00

Contact Us Now

© 2026 Medpak.
Payment methods accepted
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Choose options

Item added to your cart.

View cart